ÜRÜNLER

KALSİT NEDİR ?
Kalsit, kimyasal formülü CaCO3 olan kristalleşmiş kalsiyum karbonat olarak bilinen bir endüstriyel mineraldir. Kalsit, saydam, beyaz renkli olup,Mohs sertlik sıkalasına göre sertliği 3, özgül ağırlığı 2.71 gr/cm3'dür.  Kalsitin 1025 atmosfer basınç altında erime noktası 1339 C'dir. Genellikle karbonatlı sedimanter kayaların (kireçtaşları vb.) ve mermerlerin ana bileşenidir. Ülkemiz dünyanın en kaliteli kalsit rezervlerine sahiptir. Yüksek beyazlık ve parlaklığa sahip kalsitler dünyanın bir çok ülkesine ihraç edilen önemli bir endüstriyel mineraldir.
 
MİKRONİZE KALSİT NEDİR ? 
Kalsit cevherinin öğütülerek farklı inceliklerde toz haline getirilmesi neticesinde "Mikronize Kalsit Ürünleri" elde edilir. Esen Mikronize A.Ş Mikronize Öğütme Tesislerinde yüksek kaliteye sahip kalsit cevherinin "Mikronize Kuru Öğütme, Slurry (Sulu Öğütme) ve Eleme" olarak 3 farklı yöntemde üretimi gerçekleştirilmektedir. Öğütülmüş mikronize kalsit bir çok sektörde dolgu hammaddesi olarak kullanılır. 
 
ESEN MİKRONİZE ÜRÜNLERİ NEDEN TERCİH EDİLMELİ !
Esen Mikronize Kalsit hammaddesini yüksek beyazlık, parlaklık ve düşük sarılık değerlerine sahip kendine ait hammadde rezervlerinden elde etmekte, hammadde çıkartıldıktan sonra renk analizleri yapılarak, mikronize edilen ürünün stabil renkte olması ve ürün standartının korunması sağlanmaktadır.
 
30 yıllık üretim tecrübesi
Üretim teknolojisi
Ürün inceliklerinin stabil olması
Ürün renklerlerinin stabil olması 
Ürün çeşitliliğinin fazla olması
Ambalaj çeşitliliği
Müşteriye özel üretim yapılabilmesi
7/24 sevkiyat kabiliyeti
Anlık siparişlerin karşılanabilmesi
Müşteri odaklı hizmet anlayışı
Ürün ve kalitenin izlenilebilirliği
Gelişmiş Laboratuvar cihazları
Yüksek üretim kapasitesi
İstanbul da üretim merkezinin olması 
Müşterisine daima standart ürün sunması
Sürdürülebilir ve aidiyet odaklı hizmet anlayışı