Mikronize Kalsit

Mikonize Kalsit;  Kalsiyum karbonat cevherinin bilyalı değirmelerde öğütme işleminden geçirilerek  istenilen inceliklerde toz şeklinde üretilmesi ile elde edilir. Mikronize Kalsit ürünleri farklı sektörde faaliyette bulunan endüstriyel üreticiler tarafından dolgu maddesi olarak kullanılmakta olup , sektör taleplerine göre "Doğal"  ve "Kaplanmış" olarak üretilmektedir. Mikronize ürünler  dökme , bigbag ve kraft torbalı olarak paketlenmektedir. 
 
MİKRONİZE DOĞAL KALSİT ( UNCOTAED)
Kalsit cevherinin inorganik doğal yapısına müdahale edilmeden ortalama incelik değeri 1 mikron ile 60 mikron olan 12 farklı çeşitte mikronize kalsit üretilmekte olup, sektör ihtiyaçlarına göre müşterilerimizin kullanımına sunulmaktadır.
 
Ürün İncelik Değer Tablomuzu görmek için tıklayınız   
 
 
MİKRONİZE KAPLI KALSİT ( COATED)
Mikronize Kaplı Kalsit; mikronize şekilde üretilmiş olan kalsitin "Stearik Asit" ile kaplanması sonucu elde edilmesidir. Farklı inceliklerde kalsitlerin kaplanması mümkün olabilmekle birlikte kaplanan kalsitin kullanıldığı alanda verimliliği için kaplama kalitesinin son derece iyi olması, taneciklerin homojen şekilde kaplanması çok önemlidir. Sahip olduğumuz modern kaplama tesisinde ürünlere homojen kaplama işlemi uygulanır. Esen Mikronize üretim tesislerinde ortalama incelik değeri 1 mikron ile 5 mikron arasında 5 farklı incelikte kaplı kalsit üretilmektedir.
 
Kaplı Kalsit Ürün İncelik Değer Tablomuzu görmek için tıklayınız.    

     

AYRINTILI ÜRÜN BİLGİSİ VE  ÜRÜN TDS TALEBİNİZ İÇİN  İLETİŞİM FORMUMUZU DOLDURMANIZI RİCA EDERİZ