Ambalaj ve Sevkiyat

Esen Mikronize üretilen Mikronize Kalsit ve Granomer ürünlerini  Dökme, Kraft torba ve Bigbag  ambalajları ile paketlemektedir. 
 
Sevkiyatlarımız 7/24 prensibi ile gerçekleştirilmekte olup, müşterilerimizin talep ettiği gün ve saatte ürünlerin teslimatı sağlanmaktadır. Sevkiyatı maksimum hızda gerçekleştirmek için şirket bünyesinde 15 adet silobas, 25 adet kasalı kamyon  ve 2 adet özel izolasyonlu Slurry tankerimiz yerleşik olarak hizmet vermektedir.
 
Ambalajlı Ürünler 6000 m2'lik 2 katlı özel inşaa edilmiş ürün stok alanında dinlendirilerek, sevkiyata hazır hale getirilmektedir.
 
BIGBAG Ambalajlı Ürünler
Bigbag ambalajlarımız polipropilen malzemeden ve uluslararası güvenlik normlarına göre üretilmiş olup, onaylı tedarikçilerimizden temin edilmekte iş sağlığı güvenliği kapsamında güvenlik testlerinden geçirildikten sonra kullanılmaktadır.
 
Bigbag Ambalaj Ağırlıkları(Kg)
   500 Kg Polipropilen Bigbag 
1000 kg  Polipropilen Bigbag 
1500 Kg Polipropilen Bigbag 
 
 
KRAFT Torba Ambalajlı Ürünler
Kraft torbalarımız yırtılmaya ve aşınmaya dayanıklı 2 katlı olarak imal ettirilmiştir. İş Sağlığı ve Güvenlik kritlerleri kapsamında torba ağırlıkları 25 kg olarak belirlenmiştir. Torbaların dolumu %100 otomatik dolum sistemi ile gerçekleştirilmekte , hat üzerinde bulunan hassas terazide otomatik olarak ağırlık kontrolünden geçirildikten sonra 25kg'ın +-%1 tölerans içerisinde olan torbalar , robotlar tarafından paletlere dizilmektedir. 
 
 
Torbalı Ürün Palet Ağırlıkları
25 Kg Ağırlığında +-%1 töleranslı,
1000 Kg -1200Kg- 1250Kg-1500 Kg-1575 Kg  paletli
*Paletli ürün ağırlıkları ürün cinslerine göre değişkenlik gösterebilir.

 
 
SİLOBAS  (Dökme Kalsit)
Mikronize kalsitlerin dökme şekilde sevkiyatını sağlamak için fabrika içerisinde konumlanan 17 adet büyük silo tanklarında stoklanan ürünler, otomatik olarak silobaslara doldurulmaktadır. Silobaslar 30 - 35m3 hacimlerinde olup, mikronize kalsitin inceliklerine göre ürün dökme yoğunlukları farklılık gösterdiğinden, araç taşıma kapasitesi 25-30 ton arasında değişmektedir.
 
 
 
 
 
 
 
 
TANKER ( Slurry Kalsit )
Sulu öğütülmüş Slurry kalsit Krom final tanklarımızda stoklanmakta,  15m3 (28 ton) taşıma kapasiteli tankerler ile sevk edilmektedir.Tankerler her türlü hava koşulundan ürünün korunması için izolasyonlu olup, tanker içerinde karıştırıcı bulunmaktadır.